top of page
  • LRT

Apdovanoti Nacionalinio diktanto nugalėtojai: be klaidų tekstą parašė ne vienas dalyvis

Gegužės 11 dieną LRT buvo rašomas Nacionalinio diktanto finalas – 14 kartą organizuojamame renginyje dalyvavo 100 pirmo turo finalistų. Renginyje buvo apdovanoti raštingiausi suaugusiųjų ir mokinių kategorijose bei užsienyje gyvenanti lietuvė.


Diktanto nugalėtojais, nepadariusiais nė vienos klaidos, suaugusiųjų kategorijoje tapo Nikodemas Krapavickas, Birutė Makauskienė, Rūta Poškutė. Raštingiausia 2024 m. mokine tapo Medeina Kuprytė, padariusi tik vieną klaidą. Raštingiausia užsienio lietuve apdovanota Renata Skardžiūtė-Kereselidze.


Diktanto nugalėtojais paskelbti asmenys, kurie ne tik parašė be klaidų, bet ir tiksliausiai atspindėjo autorinę skyrybą ir suskirstė pastraipomis.Po Nacionalinio diktanto finalo apdovanoti ir tik vieną klaidą padarę Vytautas Virganavičius, Šarūnė Maksvytytė, Marija Abromaitytė, Ona Marcinkevičienė bei tik dvi klaidas padarę Vaiva Bacevičienė, Jurga Tarvydaitė-Važgienė, Agata Kabelienė, Rūta Lukoševičiūtė.


„Nacionalinio diktanto finalo nugalėtojai ir nugalėtojos – tikri kalbos virtuozai, įkvepiantys savo pavyzdžiu. Tačiau diktantas nėra vien tik žinių pasitikrinimas – tai pirmiausia pagarba savo valstybei ir savo šaknims. Ačiū visiems dalyviams už jų pasiryžimą puoselėti lietuvių kalbą”, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.


„Vykdydami visuomeninio transliuotojo misiją kasdien puoselėjame lietuvių kalbą ir labai džiaugiamės šiemet prisidėję prie Nacionalinio diktanto atgimimo. Diktantą savo darbovietėse, bibliotekose, savivaldybėse ar namuose rašė tūkstančiai žmonių – visi jie tai darė klausydamiesi diktuojamo teksto LRT kanalais, kuriuose kasdien transliuojama ne viena programa, skirta kalbai ar literatūrai“, – teigia LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.


Finalo dalyviai rašė Gintarės Adomaitytės tekstą „Ten, kur krykščia laumės“.


Jau keturioliktą kartą rengiamas Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys, diktantą remia AB Šiaulių bankas. Nuo 2006 m. organizuojamas Nacionalinis diktantas jau 14 metų nuosekliai bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LR užsienio reikalų ministerija, AB Lietuvos paštu, LR kultūros ministerija ir Valstybine kalbos inspekcija.

Comments


bottom of page