top of page
  • LRT

Lietuva rašė Nacionalinį diktantą – Marijus Žiedas skaitė Birutės Jonuškaitės tekstą

Tryliktasis Nacionalinis diktantas prasidėjo vasario 28 dieną, 11 valandą. Diktantas buvo transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt, jo tekstą skaitė LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Marijus Žiedas. Šių metų diktanto teksto „Milinė“ autorė – prozininkė, publicistė ir poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Birutė Jonuškaitė.


Nacionalinis diktantas 2020
Nacionalinis diktantas 2020 / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

„Visus lietuvių kalbos mylėtojus kviečiame rašyti. Vietų, kur galima rašyti, tikrai labai daug. Vien bibliotekų, kuriose rašysime, yra daugiau nei 70 ir šis sąrašas nuolat pildomas. Taip pat labai kviečiame visus, kurie rašyti apsisprendė spontaniškai, tiesiog įsijungti Lietuvos radiją. Rašyti galima ir namuose, laukiame visų darbų“, – diktano išvakarėse sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.Birutė Jonuškaitė
Birutė Jonuškaitė / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir galės rašyti joms patogiu laiku vasario 28–kovo 1 d. Diktantą planuoja rašyti JAV, Norvegijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Buriatijos ir kt. šalių lietuvių bendruomenės.


Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu jau trečius metus iš eilės organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.


Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.Marijus Žiedas
Marijus Žiedas / E. Genio/LRT nuotr.

Nacionalinis diktantas jau tryliktus metus bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija.


Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.


Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 dieną svetainėse www.diktantas.lt, ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).


Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Jasinskio g. 16


Comments


bottom of page